33. Przemyślenia…

     No i przyszedł czas podsumowań… Zawsze w Sylwestra zastanawiam się nad tym co mnie spotkało w mijającym roku, co było dobrego, co smutnego, co jest warte zapamiętania, a o czym lepiej więcej nie wspominać.

     Ten rok był dla mnie wyjątkowy – w styczniu urodziła się moja ukochana, wymarzona córeczka Hanusia. Ogromna radość dla całej mojej rodziny – wspaniała, śliczna, grzeczna kruszynka, na którą tak bardzo czekaliśmy. Spełniło się moje marzenie – zostałam mamą trójki dzieci. Wszystko było cudownie, snułam plany na przyszłość… do czasu diagnozy Haneczki. Nagle, w jednej chwili cały mój świat runął, wszystko się zawaliło, straciłam kontrolę nad moim życiem… Nawet sobie nie wyobrażałam jak trudnym przeżyciem dla rodzica jest wiadomość o ciężkiej i nieuleczalnej chorobie jego dziecka. Teraz, gdy wspominam końcówkę maja i początek czerwca, zupełnie nie wiem  jak udało się mi i mojemu mężowi ogarnąć naszą nową sytuację. Żyliśmy jak w jakimś matriksie, oderwani od rzeczywistości, włożeni w coś, czego nie mogliśmy objąć naszym umysłem i sercem. Żal i rozpacz były ponad wszystko… Koszmar. Potem jednak pojawiła się nadzieja na lek dla Hanusi. Uczepiliśmy się jej kurczowo i to pozwoliło nam jakoś funkcjonować i na nowo układać sobie życie. Potem przyszedł czas euforii – Hania dostała lek, dostała szansę na zatrzymanie choroby, szansę na życie… Udało się nam ocalić naszą córeczkę, jesteśmy mega szczęściarzami! Cały ten rok był w międzyczasie wypełniony rehabilitacją, konsultacjami lekarskimi, pobytami w szpitalu ( 7 razy…) – ogromnym stresem przeplatanym chwilami radości…

     Myślę, że gdybym musiała jakoś ocenić mijający rok, właściwie nie jestem pewna czy był bardziej dobry czy zły, na pewno był czasem, który w ogromnym stopniu mnie zmienił. Nic nie będzie już takie jak było. A co będzie, co przyniesie nadchodzący rok? Kolejna zagadka… Mam nadzieję, że będzie dobry, bardzo dobry dla Hanusi i całej mojej rodziny. Wierzę, że doświadczymy mnóstwa spektakularnych sukcesów Haneczki, którymi będziemy mogli się chwalić całemu światu.

    Wszystkim (sobie również) życzymy spełnienia marzeń 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s