3. Dobro

                  Pewnie każdy przynajmniej raz w życiu słyszał slogan „dobro powraca”. Ja też słyszałam i zawsze sobie myślałam, że został wymyślony „na zachętę”, by ludziom chciało się robić dobre rzeczy dla innych. Fajnie jest pomagać, być komuś potrzebnym, widzieć łzy wzruszenia , a jeśli jeszcze to ma do nas kiedyś wrócić – świetnie!

            W ostatnim czasie, a dokładnie od chwili, kiedy dowiedziałam się, że Hania jest chora doświadczyłam na sobie prawdziwości tego powiedzonka. Teraz mogę potwierdzić w 100% – dobro powraca i to zwielokrotnione! To niesamowite jak wiele osób stanęło  przy nas w tak trudnej dla nas chwili, osób, które znamy i takich, których wcześniej nie znaliśmy. Ludzie mają w sobie ogromne pokłady dobroci, miłości, empatii, bezinteresowności… Każde słowo, gest ze strony tych osób były dla mnie terapią, pomagały przetrwać ból, pokazywały, że nie zostałam sama z moim dramatem, stawiały mnie do pionu i dawały „kopa” do działania. Trudno przetrwać tak ciężkie chwile, gdy jest się samotnym, gdy nie ma się z kim podzielić swoimi uczuciami, myślami… Mam wielkie szczęście, że otaczają mnie tak cudowni ludzie. Hanka też ma szczęście – gdyby nie oni byłoby nam ogromnie trudno, nie wiem, czy dałybyśmy radę, a finalnie Hania nie miałaby takich szans na normalne życie. To naprawdę cudowne, że tak wiele osób kocha moją Hanię, że chcą zrobić wszystko, by jej pomóc, poruszają niebo i ziemię by była zdrowa, nie ma dnia, by ktoś nie pytał „jak nasza Haneczka?”.

        Bardzo, bardzo wszystkim tym osobom dziękujemy, jeśli tylko będziemy mogły – chętnie się odwdzięczymy, by dobro mogło nadal krążyć i wracać do ludzi, którzy nam je ofiarowali.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s